AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan'ın Ziyareti

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan'ın Ziyareti

Bugün gerçekleşen SİMDER "Cumartesi Buluşmaları Programı"nda, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan'ın katılımıyla önemli konular ele alındı. Programa, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve misafirler de katıldı.

SİMDER Başkanı Yunus Güney açılış konuşmasında, Samsun'un genel ihtiyaçları ve yapı sektörünü ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde durdu. Şehrin alt yapı ve imar planlaması gibi temel alanlardaki eksikliklerin giderilmesi ve yapı sektörünün daha sağlıklı bir şekilde gelişmesi için atılması gereken adımlar üzerinde durdu.  Özellikle şehrin güneyine doğru 3 - 5 kilometrelik bölgeden sonra alt yapı çalışmalarının eksikliğine dikkat çekerek, bu durumun şehrin 30 kilometrelik sahil bandında sıkışmasına neden olduğunu belirtti. Bu bağlamda, yerel yönetimlerin yeni imar alanlarını açmasının yapı sektörünün gelişimi açısından önemine vurgu yaptı.

Bu tür etkinlikler ile yerel yönetimlerle işbirliği içinde olmanın ve sorunların çözümü için ortak akıl ve çaba gerektirdiğinin altını çizdi. Samsun'da yapı sektörünün gelişimi, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve sektör temsilcilerinin bir araya gelerek ortak çözüm yolları aramasıyla desteklenmelidir diyen Güney, bu tür etkinlikler, şehrin kalkınması ve yaşana bilirliği için önemli bir platform sağlayarak, farklı paydaşların bir araya gelmesine ve ortak hedefler doğrultusunda çalışmasına olanak tanır dedi.

Samsun'un geleceği için adım attığını belirten AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, şehrin gelişiminde işinin uzmanlarıyla ve halkın istekleriyle uyum içinde hareket edeceğini vurguladı. Konuşmasında, sağlık turizmi, yeni OSB alanlarının oluşturulması, turizm ve şehrin yapılanması gibi kritik alanlarda ortak akıl ve işbirliğinin önemine değinen Doğan, Samsun'un potansiyelini en üst seviyede değerlendirmek için çaba sarf edeceğini belirtti.

Ayrıca, şehrin yapılanması ve altyapısının güçlendirilmesi konusunda Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği üyeleriyle kurulan Samsun Müteahhitleri Ortak Girişim Grubu İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. şirketi ile Büyükşehir Belediyesinin kuracağı bir şirket aracılığıyla birçok ortak projeyi hayata geçirebileceklerini belirterek bu alanda Samsun'un potansiyelini en iyi şekilde kullanarak şehre ekonomik ve sosyal katkılar sağlayacaklarını dile getirdi.

 Daha sonra üye ve misafirlerimiz interaktif oturum sırasında, Samsun'un geleceğine şekil verecek önemli konular üzerinde detaylı bilgi almak için, imar planları, yapı izinleri, kentsel dönüşüm projeleri, altyapı iyileştirmeleri, çevresel duyarlılık, maliyetleri düşürme politikaları ve ulaşım altyapısının güçlendirilmesi gibi çeşitli konularda sorular sorarak, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan’ın planları ve projeleri hakkında bilgi alırken, bu konularda nasıl bir strateji izleyeceği ve işbirliği yapma niyeti hakkında da bilgi edindiler.

Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, adaylık sürecinde başarılar dileriz.

#Türkiye #samsun #atakum #canik #ilkadim #tekkeköy #19mayıs #alaçam #asarcık #ayvacık #bafra #çarşamba #havza #kavak #ladik #salıpazarı #terme #vezirköprü #yakakent #karadeniz #müteahhit #inşaat #yapı #mimari #simder

Sosyal Medyada Paylaş