Başkan Güney: ''TÜYAP 2024 Samsun İnşaat Fuarı Sönük Geçti''

06 Mayıs 2024
Başkan Güney: ''TÜYAP 2024 Samsun İnşaat Fuarı Sönük Geçti''

TÜYAP Samsun İnşaat Fuarı Sönük Geçti

Bu sene yedincisi düzenlenen Tüyap Samsun İnşaat Fuarı, katılımın yetersiz olması ve tanıtım eksikliği nedeniyle sönük geçti. Fuarda az sayıda katılımcı firma olmasının yanı sıra ikinci salonun kapalı olması da dikkat çekti.

Bu sene yedincisi düzenlenen Tüyap Samsun İnşaat Fuarı, katılımın yeterli olmaması nedeniyle sönük geçti. Fuarda katılımcı firmaların fazla olmayışı dikkat çekerken ikinci salonun kapalı olması da gözlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Yunus Güney şunları söyledi:

TAVSİYELERİMİZ DİKKATE ALINMADI

“İki sene önceki ve geçen seneki İnşaat Fuarı etkinliklerinde Fuar Yönetimiyle görüşerek bazı önerilerde bulunmuştuk. Özellikle fuarın tanıtımıyla ilgili eksiklikleri dile getirerek, Samsun’da faaliyet gösteren Gayrımenkul Firmalarına da fuarda yer verilmesi gerektiği hususunda görüşlerimizi bildirmişdik. Ne yazık ki bu önerilerimiz fuar yetkilileri tarafından dikkate alınmadı. Dolayısıyla Fuar, amacına uygun yapılmadı”.

FUAR YETERİNCE TANITILMADI

Bu seneki İnşaat Fuarının yeterince tanıtılmadığına dikkat çeken Güney şöyle devam etti:
“Fuarın tanıtım eksikliği de bu seneki katılımın düşük oluşuna neden olan önemli bir etkendir. Samsun’daki sektörel firmaların haricinde Çevre illerdeki firmalara da ulaşılarak gerekli davet ve tanıtımın yapılması gerekirdi. Biz SİMDER olarak bu hususla ilgili de gerekli tavsiyelerde bulunarak görüşlerimizi ifade ettik.

Diğer illerdeki fuar etkinliklerinde katılımcı firmalar daha organize hareket edebilirken Samsun Fuarındaki organize eksikliği de bu süreci hızlandırmış oldu. Sonuçta şirketler fuara ilgi göstermedi” dedi.

SAMSUN’DA EMLAK FUARI PLANLIYORUZ

SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Güney, Samsun’da Emlak sektöründe faaliyet gösteren firmalarıyla ilgili bir fuar etkinliği planladıkları belirterek konuyla ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşme halinde olduklarını, bu fuar etkinliğiyle Samsun’da inşaat sektörünün gelişmesiyle ön plana çıkan Emlak Sektörünün canlanmasını ve daha iyi tanıtılmasını amaçladıklarına değindi.

Haber Linki: https://www.hedefhalk.com/tuyap-samsun-insaat-fuari-sonuk-gecti/1753821/

#Türkiye #ankara #samsun #atakum #canik #ilkadim #tekkeköy #19mayıs #alaçam #asarcık #ayvacık #bafra #çarşamba #havza #kavak #ladik #salıpazarı #terme #vezirköprü #yakakent #karadeniz #müteahhit #inşaat #yapı #mimari #simder #Tüyap #TüyapFuar #TüyapFuarcılık #SamsunİnşaatFuarı #TüyapSamsun

Sosyal Medyada Paylaş