Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programı

07 Ocak 2023
Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programı

SİMDER olarak bu hafta '' Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programını'' misafirimiz olan AK Parti Samsun Milletvekili Sn. Orhan KIRCALI, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Sn. Abdulkadir KÖSTEK ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Samsun İl Müdürü Ömer BOLAT Beylerin katılımı ile beraber üyelerimiz ve misafirlerimizle gerçekleştirdik.
Kahvaltı programımızda SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yunus GÜNEY yapı sektöründeki gündeme dair kısa bir konuşma yaptı. Başkan GÜNEY konuşmasında hükümetin yeni çıkarmış olduğu ‘’Yeni Evim Kampanyası’’ ile sektöre canlılık geleceğini dile getirdi. Bununla beraber sektörün en büyük sorunlarından birisi olan enflasyon muhasebesinin biran önce getirilmesi gerektiğini böylece 2 yıl önce başlanan bir projenin günümüz şartlarında hesaplanarak güncel maliyetlerin ortaya çıkması, vergilendirmenin yeni güncel maliyetler sonrasında yapılması gerektiğini söyledi.


AK Parti Samsun Milletvekili Sn. Orhan KIRCALI konuşmasında hükümet olarak bugüne kadar yaptıkları proje ve yatırılmalarla ilgili bilgi vererek özellikle istihdamın çok önemli olduğunu dile getirdi. Üyelerimizin de dile getirmiş oldukları sektör içindeki sorunları, talepleri not alarak gerekli mercilere ileterek takipçisi olacaklarını söyledi.
#SİMDER olarak nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş