Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programı

04 Mart 2023
Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programı

#SİMDER olarak bu hafta '' Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programını'' misafirlerimiz olan Samsun Kızılay Başkanı Sn. Ahmet MUŞTU ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile beraber üyelerimiz ve misafirlerimizle gerçekleştirdik.
Kahvaltı programımızda SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yunus GÜNEY gündeme dair kısa bir konuşma yaptı. Başkan GÜNEY öncelikle ülkemizin yaşamış olduğu deprem felaketinden dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileyerek konuşmasına başladı. Akabinde sektör olarak inşaatların kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmasını her zaman dile getirdiklerini belirterek, usulsüz yapıldığı düşünülen ya da tespit edilen inşaatların da mutlaka yetkililere ve hatta gerekirse derneğimize de bildirilmesini istedi.
Samsun Kızılay Başkanı Sn. Ahmet MUŞTU konuşmasında Kızılay Derneğinin tarihini anlatarak, Samsun Kızılayı olarak yapmış oldukları sosyal yardımlar hakkında bilgiler verdi. Özellikle Samsun’ a deprem bölgesinden gelen yaklaşık on altı bin vatandaşımızın olduğunu dile getirerek bunlara ayni ve nakdî yardım yapıldığını, üyelerimizden Kızılaya fitre, zekât, gıda, şükür, adaklık kurban ve nakdi yardımlarının yapılmasını önemsediklerini dile getirdi.
#SİMDER olarak nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş