Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programını'

04 Şubat 2023
Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programını'

#SİMDER olarak bu hafta '' Cumartesi Sohbetleri Kahvaltı Programını'' misafirimiz olan 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Samsun Milletvekili, 61.TC Hükümeti Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Suat KILIÇ Beyin katılımı ile beraber üyelerimiz ve misafirlerimizle gerçekleştirdik.
Kahvaltı programımızda SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yunus GÜNEY yapı sektöründeki gündeme dair konuşma yaptı. Başkan GÜNEY konuşmasında hükümetin yeni çıkarmış olduğu ‘’Yeni Evim Kampanyası’’ ile ilgili sorunları dile getirdi. En büyük sorunlarından birisi olan enflasyon muhasebesinin biran önce getirilmesi gerektiğini bu şekliyle kampanyanın sektörde beklenen hareketliliği getiremeyeceğini söyledi. Türkiye genelindeki kampanyaya başvuru sayılarının bu sorunu işaret ettiğini dile getiren GÜNEY, “Bu durum ev almak isteyen tüketici ile biz üretici olan müteahhitleri karşı karşıya getirmektedir” dedi. Başkan GÜNEY, beklentilerinin Sn. Suat KILIÇ nezdinde bu sorunların ilgili makam ve mercilere iletilmesi olduğunu belirtti.
Sn. Suat KILIÇ, Samsun için SİMDER derneğinin çok önemli olduğunu, şehre büyük katkılar sağlayacağını dile getirdi. Başkan GÜNEY’ in belirtmiş olduğu sorunlar için hükümetin bir çalışma içinde olduğunu ve ilgili mercilerin çalışmalar yaptığını dile getirdi. Misafir ve üyelerimiz arasındaki karşılıklı soru cevap ve sohbet faslının sonunda dernek merkezimizden ayrılıdırlar.
#SİMDER olarak nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş