Marshall Boya Semineri

20 Nisan 2024
Marshall Boya Semineri

#SİMDER olarak bugün gerçekleştirmiş olduğumuz  ‘’ Cumartesi Buluşmaları Kahvaltı Programında’’ dernek merkezimizde bir araya geldik.  Kahvaltı programımızın konuğu Marshall Bölge Müdürü Volkan Bıldırcın, Bölge Satış Temsilcisi İbrahim Durak, Satış Sonrası Destek Eğitim Uzmanı Caner Sağlam ile Orta Karadeniz Bölge Distribütörü Kuzey Boya sahibi Tuncay Köktan beyler oldular.

Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler (SİMDER) Başkanı Yunus Güney, yaptığı konuşmada Samsun'un depremselliği konusuna dikkat çekerek, şehrin ikinci derece deprem bölgesinde bulunduğunu vurguladı. Güney, ilimizin depremselliğinin büyük ölçüde Kuzey Anadolu Fay Hattı'ndan kaynaklandığını belirterek, Kuzey Anadolu Fay zonunun Samsun il merkezinin güneyinde Ladik, Havza ve Vezirköprü ilçelerinden geçtiğini ifade etti. Ayrıca, yakın zamanda Tokat'ta yaşanan depremden dahi etkilenebilecek bir konumda olan Samsun'da mevcut yapı stokunun neredeyse %60'ının kentsel dönüşüm kapsamında biran önce yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Güney, TOKİ dışında özel sektörün de bu dönüşüm sürecine destek vermesinin önem arz ettiğini vurgulayarak, özel sektörün de kentsel dönüşüm projelerine dahil olması gerektiğini ifade etti. Belediyelerin dönüşüm çalışmalarında gerek SİMDER'in ve gerekse SİMDER şirketlerinin işbirliği ve beraber çalışma anlamında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Güney, kentsel dönüşüm sürecinde özel sektörün ve belediyelerin ortak çalışmalarının şehrin geleceği ve güvenliği açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Bu çerçevede Samsun'un deprem riski ve kentsel dönüşüm ihtiyacı konularında farkındalık oluşturmak ve çözüm odaklı adımlar atmak için SİMDER olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını ifade eden Güney, sektör paydaşlarıyla birlikte hareket ederek şehrin geleceği için güvenli ve sağlam yapılar inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kahvaltı sonrası dernek toplantı salonumuzda devam eden programımızda Marshall Boya Satış Sonrası Destek Eğitim Uzmanı Caner Sağlam iç-dış cephe boyaları, ahşap-metal boyaları, yalıtım sistemleri ve yeni nesil çözüm ürünlerinin uygulamaları, kullanım alanları ve maliyet analizleri ile ilgili üyelerimize seminer verdiler. Karşılıklı soru cevap faslından sonra toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

#SİMDER olarak Marshall Boya yetkililerine yapmış oldukları sunum ve bilgilendirme için, üyelerimiz ile beraber programımıza katılan misafirlerimize katılımları için teşekkür ediyoruz.

#Türkiye #samsun #atakum #canik #ilkadim #tekkeköy #19mayıs #alaçam #asarcık #ayvacık #bafra #çarşamba #havza #kavak #ladik #salıpazarı #terme #vezirköprü #yakakent #karadeniz #müteahhit #inşaat #yapı #mimari #simder #kuzeyboya #marshallboya

Sosyal Medyada Paylaş