SİMDER' den Çarşamba İlçesine Ziyaret

03 Ekim 2023
SİMDER' den Çarşamba İlçesine Ziyaret

Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği ( SİMDER ) olarak Çarşamba ilçemizde, Belediye Başkanı Sn. Halit Doğan, TSO Başkanı Sn. Ayhan Sonkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Sn. Taner Özden beylerinde katılımıyla ilçedeki yapı-inşaat sektörünün temsilcileri ile bir araya geldik.


Belediye Başkanı Sn. Halit Doğan Çarşamba’nın her geçen gün üretim, istihdam ve kamu yatırımları ile göç alan bir kent olduğunu belirterek bu nedenle de konuta talebin de fazla olduğunu dile getirdi. Yapı-inşaat sektörünün değerli üyeleri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Doğan, üyelerimizi de Çarşamba’ya yatırım yapmaya davet etti.


SİMDER Başkanı Sn. Yunus Güney yaptığı konuşmada yapı-inşaat sektörünün temsilcileri ile böyle bir programda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken özellikle son yıllarda sektörün yaşamış olduğu sorunları dile getirdi. Ülkemizin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntıların sektörümüzü de oldukça fazla etkilediğini belirten Güney sektör temsilcilerine özellikle öz sermayelerini bu süreçte korumaları önerisinde bulundu. Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği olarak kuruluş nedenimiz ve faaliyetlerimiz hakkında da bilgiler veren Güney birlikten kuvvet doğan ilkesi ile Çarşambada ki yapı-inşaat sektörü temsilcilerini de SİMDER’ e davet etti.


Daha sonra söz alan TSO Başkanı Sn. Ayhan Sonkaya ise ilçede özellikle organize sanayi bölgesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.


Programdan sonra yapı- inşaat temsilcileri olarak yakın zamanda açılan Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi ve Tekstilkent alanlarını ziyaret ettik. Albayrak Demir Çelik A.Ş. ve Çarsan Treyler San. ve Tic. Ltd. Şti. fabrikalarını gezerek çalışmaları ve imal ettikleri ürünler hakkında bilgiler aldık.


Belediye Başkanı Sn. Halit Doğan, TSO Başkanı Sn. Ayhan Sonkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Sn. Taner Özden beyler başta olmak üzere programa katılan yapı-inşaat sektörü temsilcilerine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

#Türkiye #samsun #atakum #canik #ilkadim #tekkeköy #19mayıs #alaçam #asarcık #ayvacık #bafra #çarşamba #havza #kavak #ladik #salıpazarı #terme #vezirköprü #yakakent #karadeniz #çarşambabelediyesi #simder

Sosyal Medyada Paylaş