“SİMDER Yapı İnşaat ve Müteahhitler Odası talebini Ticaret Bakanı Mehmet MUŞ' a iletti''

26 Nisan 2023
“SİMDER Yapı İnşaat ve Müteahhitler Odası talebini Ticaret Bakanı Mehmet MUŞ' a iletti''

#SİMDER olarak bugün gerçekleştirmiş olduğumuz  ‘’ Kahvaltı Programımızın’’* konuğu Ticaret Bakanı Sn. Mehmet MUŞ ve AK Parti Samsun Milletvekili Sn. Fuat KÖKTAŞ beyler oldu.

SİMDER Başkanı Yunus Güney, yaptığı giriş konuşmasında, bugüne kadar SİMDER çatısı altında bir araya gelerek geçen zaman diliminde yaptıkları çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verdi.

Sektör olarak yaşadığımız bazı sorunları ve talepleri dile getiren Başkan Güney özellikle konut kredilerinde yaşanan sıkıntıları belirtirken mortgage benzeri daha uzun vadelerde konut kredilerinin oluşturulmasının gerektiğini belirtti.

Başkan Güney, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON)  üyesi olarak aldıkları ilke kararından söz ederek, sektördeki dağınıklığı ortadan kaldıracak, sektörü bir araya getirecek, toplayacak bir üst organizasyonun bir an önce oluşturmasının gerekliliğini vurguladı. Yapı inşaat ve müteahhit sektörünün bir arada bulunması, disipline edilmesi için, TOBB çatısı altında Deniz Ticaret Odası, Sanayi Odası veya Ticaret Borsası benzeri Yapı İnşaat ve Müteahhitler Odası kurulmasının öneminden de bahsetti.

Daha sonra söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Sn. Fuat KÖKTAŞ akabinde Ticaret Bakanı Sn. Mehmet MUŞ Beyler AK Parti hükümetinin yapmış olduğu çalışmalar ve projeler ile ilgili bilgiler verdiler.

Üyelerimizin Sn. Mehmet MUŞ’ a sorduklarını sorularla karşılıklı soru-cevap bölümünü gerçekleştirdikten sonra toplu resim çekimi ile programımızı bitirdik.

#SİMDER olarak programımıza iştirak eden başta Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sn. Mehmet MUŞ ve AK Parti Samsun Milletvekili Sn. Fuat KÖKTAŞ beyler olmak üzere tüm üye ve misafirlerimize çok teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş