Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney'in Ziyareti

20 Ocak 2024
Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney'in Ziyareti
Bugün SİMDER ‘’Cumartesi Buluşmaları Programı’’, Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney'in katılımıyla gerçekleşti. Programa, Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı İbrahim Yaşar, dernek üye ve misafirlerimiz de iştirak etti.
Açılış konuşmasında SİMDER Başkanı Yunus Güney, ülkemiz genelinde ve özellikle Samsun'da yapı inşaat sektörünün karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Güney, ekonomik zorluklar nedeniyle sektörün darboğazda olduğunu ve 2024 yılının da ekonomik anlamda zorlu geçeceğini vurguladı. Ekonomik sıkıntılara ilaveten malzeme ve işçilik maliyetlerinin yüksek olması, proje süreçlerinin uzun sürmesi, yasal düzenlemelerin karmaşıklığı, kalifiye eleman eksikliği ve teknolojik altyapının yetersizliği gibi sorunların da bulunduğunu dile getirdi. Sektörünün canlanması için yerel yönetimler ve hükümetin ciddi anlamda adımlar atması gerektiğini belirtti.
Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Adem Güney ise konuşmasında uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu belirterek "Gönül Belediyeciliği" sloganıyla Samsun için planladığı projelerden bahsetti. Tarım, ulaşım ve turizm alanlarında köklü ve kalıcı projelerin yanı sıra, yapı inşaat sektörü için şehre altyapıları tamamlanmış yeni imar alanlarının açılması ve uydu kentler oluşturulmasının gerekliliğine vurgu yaptı. Ayrıca, uzun süredir gündemde olan doğu ve batı çevre yollarının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ve şehir için acil alternatif yolların planlanıp yapılmasının trafik sıkıntısının giderilmesi açısından önemli olduğunu belirtti.
Adem Güney, bu ve benzer konularda Samsun için çalışacağını vurgulayarak, şehrin geleceği için önemli adımlar atılması gerektiğini ifade etti.
Dernek üye ve misafirlerimizin Adem Güney ile karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden programımız toplu fotoğraf çekimi ile sona ermiştir.
Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, adaylık sürecinde başarılar dileriz.
Sosyal Medyada Paylaş