SİMDER'e görkemli açılış

Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği'nin(SİMDER) resmi açılışı yapıldı. Açılışa katılım yoğun oldu.
SİMDER'e görkemli açılış

Samsun’da çatı örgüt olarak kurulan ve Samsun’da faaliyet gösteren birçok yapı inşaat sektörü firmasının ve müteahhitlerin üyesi olduğu Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği’nin(SİMDER) resmi açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

Derneğin Atakent semtindeki merkez ofisinde gerçekleşen programa, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Güney, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Bektaş, Eşref Tuna, Çetin Saltık, Sezgin Aydın, Murat Kılıç, Sertan Akyüz, Murat Demircan, Ercan Koçbıyık, Yahya Öztel, Ferdi Öztel, Ferhat Köse, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı Burak Şener, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, Halkbank Bölge Koordinatörü Erdoğan Özdemir, Samsun kamu kurumlarından temsilciler, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

SİMDER'İN HEDEFLERİ VAR

Davete mazeretlerinden dolayı katılamayan yerel firma temsilcileri birer çelenk gönderdi. Programın açılış konuşmasını yapan SİMDER Başkanı Yunus Güney, "Derneğimizin kuruluş amacı, özetle ifade edersek; Bölgemizde ve Samsun şehrimizde yapı inşaat sektöründe çalışan, sektöre omuz veren, tedarik sağlayan, sektöre yön veren tüm paydaşları ortak noktada biraraya getirerek sektörle ilgili konularda akıl birliği, amaç birliği yapmak, istişarelerde bulunmak, sorunlarımızın çözümü için bir araya gelerek sorunların çözümüyle ilgili önerilerimizi ve taleplerimizi ilgili kurumlara iletmektir. Derneğimizin en önemli hedeflerinden birisi de kamuda saygın bir kimliğe sahip olmak için gereken atılımları gerçekleştirerek ve gerçek anlamda tam bir Sivil Toplum Kuruluşu olmaktır. Bunu yaparken de kamudan destek ve yardım almadan kendi ayaklarımızın üzerinde durabilen, yasal bir ayrıcalığa tabi olmayan bir kuruluş olmayı amaçlıyoruz "dedi.

Yapı inşaat sektörü firmasının ve müteahhitlerin üyesi olduğu Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği’nin(SİMDER) resmi açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Nazım AKPINAR

Üyelerimiz

Albayrak Demir Çelik
Aydınlar Grup
İmamoğullları
Karadeniz Laminant Parke
Köksal Yapı
Yunus Yapı
İmamoğlu İnşaat
Koçbıyık İnşaat
Adal yapı
Ferdi ÖZTEL
Abdullah Doyaroğlu
Adem BEKTAŞ
Arif DİLEK
Arif ÖRSEL
Abdullah Sami AKSAKAL
Albulkadir BULUT
Alper AYDEMİR
Cemil DERE
EMEL İBRAHİMBAŞ
Berati YEŞİL